Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

MERKEZİ HEKİM RANDEVU SİSTEMİ

 

          T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir.

            MHRS; kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında dağınık halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmiştir. Aynı zamanda kamu hastanelerinin randevu sistemlerini bir merkezden yöneten dünyadaki ilk ve tek sistem olma iddiasını taşımaktadır.

  · Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerine Alo182 çağrı merkezini arayarak  operatörlerden,

  

  

            · www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresini ziyaret ederek web sitemizden,

 

 

 

 

· MHRS mobil uygulaması ile cep telefonu ve tabletlerden istediğiniz hastane ve hekimden randevu alabileceğiniz bir sistemdir.

 

 
MHRS’ DE YENİ UYGULAMALAR

· Vatandaşlarımızın kendilerinin oluşturduğu randevu dışında hastaneden ayrılmadan hekimlerimiz aracılığı ile; farklı günün kontrol randevusunu alabilirler.

Başka poliklinik randevusunu hastane içerisinde oluşturabilirler.

 

· Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi randevuları Genel Diş ve Çocuk Diş adı altında iki poliklinik üzerinden verilmektedir.

·     Tıpta ileri uzmanlık gerektiren yan dal polikliniklerine “Takip Gerektiren Hasta” kaydı yapılarak MHRS randevuları verilebilmektedir.

·     65 yaş üstü ve engelli vatandaşlar, yüksek riskli gebeler için MHRS randevu önceliği sağlanmıştır. Bu vatandaşlarımız kendileri için ayrılan zaman dilimlerine öncelikli olarak randevularını alabilmektedir.

·     Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi  hekimlerimiz “Devam Eden Muayene “ adı altından devam eden işlemler için hastalarına randevu verebilmektedir.